Pandora

1. května 2017 v 19:08 | Elis |  Další věcičky
Zdravím všechny čtenáře! :)

Na dnešek jsem si pro vás připravila recenzi týkající se oblíbené značky Pandora. Než se pustíme do samotné recenze, pojďme si o ni něco říct.

Historie

V roce 1982 založil zlatník Petr Enevoldsen klenotnictví a to přímo v hlavním městě Dánska Kodani.
V ne nejlepších podmínkách vyráběl s pomocí své manželky Winnie šperky na zakázku.
Petr často cestoval do Thajska, kde hledal nová odbytiště jeho šperků. Postup času si našel velký počet klientů i v Dánsku. Poptávek přibývalo, a tak se z maloobchodního prodeje stal velkoobchod. Vroce 1987 nastoupil do této firmy designer, který se soustředil na vyýšlení a navrhování šperků.
Na počátku 21. stol. se společnost rozšířila do jiných států světa a značka se začala prodírat na mezinárodní úroveň. Společnost uvedla nový koncept s názvem PANDORA's charm bracelet. O co vlastně šlo? Jde vlastně o vytvoření svého vlastího náramku, kde si každý mohl vytvořit svůj jedinečný náramek, skládající se ze zlatých, stříbrných či skleněných korálků. Libovolnou kombinací, si takto mohl každý mohl vytvořit jedinečný náramek.

Současnost

V dnešní době, jsou šperky prodáváný do více než 70 zemí, šperky jsou vyráběny v Thajsku a následně posílány do příslušných poboček. Na celém světě je otevřeno 900 obchodů. Společnost vyrábí náramky a věci k němu příslušné (korálky, oddělovače..), prsteny, řetízky, náušnice a další doplňky. Pravda je, že každá věc je jedinečná a každý si má co vybrat. Nejvíce rozšiřenou věci jsou náramky a tedy přívěšky, kterých je více než 600. Krom toho jsou tvořeny samotné kolekce, např. ke dni matek, valentýnská kolekce atd. Korálky se samozřejmě obměňují, takže některé zanikají a přicházejí nové.

Tímto jste byli seznámeni, co je to vlastně Pandora, a jak vznikla. Dále se v článku budu věnovat přeážně náramkům a jejich doplňkům. Nezapomenu vám sdělit samozřejmě moje názory :)!

ZdrojJá osobně vlastním jeden základní stříbrný náramek, 6 korálků a bezpečnostní řetízek.

Pandora nemá, žádné omezení, každý máme svou fantasii a je pouze na vás, jestli si budete sbírat pouze korálky, oddělovače a klipy z jedné kolekce nebo si to nakombinujete. Pojďme si ukázat, co se dá na takový náramek pořídit i samotný náramek. Pokud všechny věci znáte, stačí vám se přesunout na konec článku, kde budu psát věci z mého pohledu.

1, náramek - Náramky jsou z různých materiálů a podle toho se odvíjí i cena. U nás v ČR je na výběr zlatý, stříbrný nebo kožený. Krom toho, je také řada zapínání, od klasického po více ozdobné, a také může být jiný materiál např. stříbrný náramek a zlaté zapínání

2, korálek/přívěsek - I zde platí pravidlo různých materiálů. Některé jsou dražší, některé levnější, celé se to odvíjí podle kolekce a materiálu, krom toho je samozřejmostí ruční práce, takže i podle toho, jak to bylo vyrobeno či byli použity nějaké kameny. Krom toho, materiály lze kombinovat, tudíž může být stříbrný korálek s malým doplňkem zlaté.


3, oddělovač - Podobá se hubenějšímu korálku, jsou dělány jako jednodušší doplňky mezi korálky.
4, klip - Na náramku jsou 3 místa pro klipy, kam je lze umístit. Oddělují korálky od sebe, aby se nesesouvaly na jednu stranu. Rozdílem mezi oddělovačem a klipem je ten, že klip drží na jednom místě, ale oddělovač se volně posouvá stejně, jako korálky.

5, bezpečnostní řetízek - Korálky mají při odepínání a zapínání tendenci vyskočit, a k tomu slouží tento bezpečnostní řetízek. Jsou různé motivy.


Pro mne je Pandora úžasná věc, zdá se mi to moc nápadité. Pokud máte kamarádku, která vlastní náramek, je to i skvělá věc, pro nákup dárků k narozeninám. Osobně jsou kupovala mamce k Vánocům náramek a jeden korálek a měla obrovskou rádost.
Nevýhoda této věci je cena. Pro někoho to není možná tolik, ale soudě z mého pohledu je to vážně dost. Takže každý korálek jsem dostala k nějaké přiležitosti, ať už to byly narozky nebo svátek.
Nosím jí téměř každý den, hodí se ke společenskému i normálnímu oblečení, svůj náramek neladím do žádné barvy, ale do toho co mě, tak trošku vystihuje.
Co se týče údržby, občas ji přetřu hadříčkem, nic extra. Do vody s tím raději nechodím.
Koupi doporučuji pro ty z vás, kteří mají rádi nápadité a kreativní věci a nepotřebují mít vše hned. Tedy pokud máte peníze, tak si můžete samozřejmě udělat náramek hned plný, ale to u mne určitě nepřichází k úvahu :D.
Má sbírka :)

A mamky :)

Díky za přečtení článku, pokud máte ještě nějaké otázky určitě se neváhejte zeptat.

Pokud by jste váhali nebo si jen chtěli vyzkoušet a složit si vlastní náramek tak ZDE

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Vlastníš nějakou věc od Pandory? :)

Ano 100% (1)
Ne 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Pictures by Inslee | Design by Gaz