Nevzali Vás na školu? Tak nezoufejte!

4. května 2017 v 18:45 | Elis |  Vše psaní
Zdravím všechny,

teď se to všude točilo kolem přijímaček. Někteří slaví přijetí, jiní se stresují, co bude dál.

I mě to tenhle rok potkalo. Už po dopsaní obou testů, jsem věděla, že je to vše špatně. Neřekla bych, že jsem úplně nervózní člověk, ale tohle jsem jednoduše nezvládla. Když jsem došla domů, s těžkým srdcem jsem sdělovala, že ani jedny přijímačky nedopadly slavně. Okamžitě jsem si nasadila brouka do hlavy, že moje šance na přijetí jsou minimální. Mám ráda jazyky, vybírala jsem si podle toho školu. A tak ubíhaly dny a přibívala nervozita při čekání na výsledky.
Ten den jsem jela v autobuse za kamarádkou a slyším cinkat telefon. Píše mi další kamarádka z přípravných kurzů, že je přijatá. Nešla na obor, jako já, ale hlásila se na stejnou školu. Srdce se mi rozbušilo a já si musela sednou, jinak bych sebou snad šlehla :D. Otevřela jsem výsledky. Lidi.. nedostala jsem se. Ale i tak to bylo nad moje očekávání. Byla jsem druhá pod čarou!! Za chvíli se scházím se svoji nejlepší kamarádkou a ta byla přijatá. Měla jsem radost, ale přesto jsem byla smutná, kdo by nebyl.
Výsledky přišly v pátek, a jelikož byl v pondělí státní svátek nezbylo mi nic jiného, než čekat.
V úterý šla moje mamka podat odvolání a vzít si dopisy o nepřijetí. Dávala jsem na 2 obory na jedné škole, ale ten jeden obor mě tolik nebral.
Seděla jsem na matice a tadááá. Přišla mi sms, že jsem přijatá! Měla jsem ohromnou radost téměř jsem se rozbrečela štěstím. Ten pocit... Nezapomenutelný.


A tak vám chci říct, zachovejte klid. Určitě ne každý z vás kdo nebyl přijatý skončil druhý pod čarou. Ale lidi ve třídě končili na hlubších příčkách. A dost jich je už teď přijato na základě rozhodnutí ředitelky (na základě autoremedury). A pokud jste se nedostali na vysněnou školu a čekáte, ještě není nic ztraceno. Jelikož nejsem troškař už jsem sledovala školy na druhé kolo a neni jich málo, některé jsou moc pěkné. Pokud jsou vaši rodiče ochotni vám platit soukromou školu, nemusíte se cítit špatně. Jak ze soukromých gymplů, tak ze soukromých SŠ znám lidi a všichni jsou spokojeni. Já to možnost měla, ale nakonec nebylo třeba ji využívat. Ale i neplacené školy jsem našla a nebyly vůbec špatné. Určitě neseďte s hlavou v dlaních a hledejte. Buďte připraveni na to, že to odvolání může vyjít a nemusí. Pokud to vyjde budete šťastní. Pokud ne, nebudete se muset stresovat a budete mít rovnou druhou variantu. Pak můžete slavit a být šťastní, jako ti kteří již jsou.

Tímto gratuluji všem přijatým a držím palce všem nepřijatým! Neztrácejte naději.

Zdroj 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Svačinka Svačinka | E-mail | Web | 4. května 2017 v 21:36 | Reagovat

Krásný motivační článek!
Krásně jsi to popsala a skutečně je tomu tak. Zoufat se nemá. Nikdy to ničemu neprospělo a nikdy ani neporspěje. JE třeba držet hlavu vzhůru, užívat přitomnosti a od života brát i to, co je špatné. Všechno špatné je totiž k něčemu dobré :-)
Super článek! :-)

2 Joina Joina | Web | 5. května 2017 v 6:10 | Reagovat

To mám naštěstí už za sebou, ale bylo by pěkné vystudovat další školu, ale s mojí angličtinou a matematikou to asi vzdám.

3 cincina cincina | Web | 5. května 2017 v 19:15 | Reagovat

To tak je každým rokem. Každý se dostane na školu:) Já jsem měla to štěstí, že jsem byla přijatá hned, takže jsem tohle nemusela řešit. A už jsem i rok po maturitě. Utíká to hrozně rychle:)

4 Elis Elis | Web | 6. května 2017 v 11:57 | Reagovat

[1]: Přesně tak, děkuji mockrát! :-)

[2]: Určitě to můžeš zkusit, třeba sama sebe překvapíš :3

[3]: Ano, jen je škoda, že některé školy nemají neomezenou kapacitu :D. To jsi byla určitě moc šikovná, máš pravdu vše utíká strašně rychle :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama